Spoření – jak si ho založit a kdy je vyhodné?

Rádi by ste ušetřili své peníze a chcete na nich začít také vydělávat? Založte si spoření! Díky spoření získáte mnoho výhod, které vám pomůžou lépe nakládat s vašimi financemi. Spoření vám v první řadě umožní realizovat vklady a výběry hotovosti kdykoliv a bez jakýchkoliv poplatků. Také při vlastním spoření není třeba žádný minimální vklad ani zostatek na účtu. Úroky jsou vám připisovány na konci měsíce a také můžete mít až deset spoření naraz. 

1160544_wallet_1Založit si spoření je moc snadné, vše je možné udělat přes internet díky online bankingu. Je třeba však dávat pozor na to, že spoření musíte vést ve stejné měne, v jaké máte i váš účet. Když už máte své spoření založeno, převedete si peníze ze svého účtu. Spoření je možné založit si bez jakéhokoliv minimálního vkladu. Jestli však chcete nechat své peníze vydělávat na úroku, není to doporučováno. Čím dřív své peníze vložite na spoření, tim líp vaše peníze budou moci generovat zisk pro vás díky úrokům.

Mnohé zajímá odpověď na otázku, kdy je doporučeno založit si spoření a upřednostnit ho třeba před vkladem. Spoření je pro vás výhodné, když nevíte, kdy přesne budete peníze potřebovat a jaké jsou vaše finanční záměry. Díky spoření tudíž máte zajimavý úrok a také přístup ke svým penězům. Jsou dostupny čtyri měny, ve kterých si můžete vaše spoření otevřít – eura, americké dolary, britská libra a české koruny. Je však třeba myslet na to, že spoření musí být ve stejné měně jako váš účet.

Jestli už své spoření vlastníte, je výhodné využívat také službu Autopilot, díky které vydělávate na úrocích ze spoření jednoduše i s účtem. Peníze však máte k dispozici vždy, kdy je potřebujete. Na vás je jenom nastavit, kolik peněz chcete mín na účtu. Všechno ostatné už obstará Autopilot, který dovede zabezpečit, aby ste vždy měli na svém účtu dostatek peněz díky stanovení nejvyšši a nejnižší částky, kterou chcete mít na účtu.

This entry was posted in Články. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*