Proč by měl člověk platit za to, že někam dává peníze?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč si od nás berou banky peníze na poplatky jen za to, že si k nim dáváme peníze? Není to trochu absurdní?

Obyčejný člověk využívá svůj běžný účet na posílání výplaty, na různé platby, nákupy, úhrady splátek nebo faktur. Navíc kromě toho tím, že si v bance založíme účet, jí dáváme k dispozici údaje o našem nákupním chování, příjmech a výdajích, které mohou používat pro své obchodní účely. Proč tedy za to ještě platit?

Některé banky to už naštěstí pochopily. Běžné bankovní operace u nich nejsou zdrojem příjmu, považují je za samozřejmé. Jde hlavně o nové banky se službami online. Zákazník tím pádem nemusí fyzicky navštívit pobočku. Lidé si přece přes internet kupují dovolenou, jídlo, elektroniku či oblečení, tak proč by to stejně nemohlo jít i s bankou?

Například účet v online bance Zuno je bez měsíčních poplatků, a přitom se téměř ničím neliší od účtů, které stojí několik desítek korun. Sympatické je také to, že Zuno v rámci základního balíčku ještě navíc nabízí další speciální služby, za který jiné banky většinou vybírají nemalý poplatek.

42-19619271

Někomu ale může třeba vyhovovat, že si za takové služby jinde připlatí. Například iÚčet České spořitelny se sice tváří, že je zdarma, ale musíte splnit několik podmínek. Je třeba provést měsíčně platby kartou v hodnotě minimálně 7 000 Kč a nevkládat a nevybírat hotovost, dále neprovádět bezhotovostní platby u přepážky nebo přes sběrný box nebo si založit, změnit či zrušit trvalé příkazy. Pokud klient podmínky nesplní, zaplatí v daném měsíci za účet 98 Kč. A to je tedy opravdu „fér“.

Který běžný účet se tedy opravdu vyplatí? Pokud nechcete platit poplatky za základní služby, je pro vás ideální varianta založit si účet právě v Zuno. Nic to totiž nestojí.

This entry was posted in Účet. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*