Podrobněji o kreditních kartách

Zaujaly vás kreditní karty? Chcete o nich vědět co nejvíce? Přiblížíme si je a popíšeme si i podmínky nutné k získání kreditní karty.

Blíže o kreditních kartách

Máte-li zájem o kreditní kartu, podívejte se na nabídku trhu a zažádejte si o ni. Nejvýhodnější je volit kreditní kartu u banky, u které máte běžný účet. Máte-li u banky dobrou finanční historii a pravidelný příjem, můžete získat kreditní kartu na vyšší částky.

Pokud vám banka či nebankovní společnost kreditní kartu schválí, uzavře s vámi smlouvu o kreditní kartě. Před uzavřením smlouvy se zajímejte o všechny informace, které se ke kreditní kartě vážou.

Platební kartu si můžete vyzvednout na pobočce banky, ale také vám může být zaslaná domů. Bude vám také zaslán PIN. Kvůli bezpečnosti ho získáte v jiné obálce než kreditní kartu. Přijde vám v zásilce do vlastních rukou. Svůj PIN nikomu nesdělujte a dodržujte i další bezpečnostní pravidla.

Podmínky k získání kreditní karty

Hlavními podmínkami pro získání kreditní karty je věk nad 18 let, občanství ČR a pravidelný měsíční příjem. Jeho požadovaná výše závisí na konkrétním poskytovateli kreditních karet.

A jaké doklady si pro vyřízení kreditní karty připravit? Budete potřebovat občanských průkaz a druhý doklad totožnosti, doklady k ověření bydliště a k ověření příjmů. Doklad k ověření příjmů předkládáte v podobě potvrzení o výši pracovního příjmu. Jste-li OSVČ předkládáte živnostenský list a daňové přiznání.

I vy můžete nakupovat pomocí kreditních karet. S nimi budete mít vždy k dispozici finanční prostředky navíc, kterých můžete využít, ale také nemusíte.

 

This entry was posted in Kreditní karty. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*