Nejvýznamnější vydavatelé platebních karet

Znáte společnosti, které vydávají platební karty? Alespoň pro zajímavost je dobré vědět základní informace o společnostech, jejichž názvy snad nikomu nejsou cizí. Uveďme si alespoň některé tyto společnosti.

MasterCard

MasterCard (MasterCard Worldwide) představuje nadnárodní společnost, která sídlí ve Spojených státech amerických. Společnost založili Raymond Tanenhaus a Stanley Venovitz. Od roku 2006 jde o veřejnou obchodovatelnou akciovou společnost.

MasterCard nabízí mnohé platební karty. Patří mezi ně Maestro, MasterCard Electronic, MaterCard Unembossed, MasterCard Gold, MasterCard Platinum, MasterCard Business Card atd.

Visa

Visa (Visa International Servise Association) je nadnárodní společností sídlící v San Francisco v Kalifornii.  Má největší síť elektronických plateb na světě. U VISA si lze vybrat z mnohých osobních i firemní karet. Můžete si nechat zřídit debetní kartu s možností zaplatit ihned, kreditní kartu s odloženou splatnosti, ale i předplacenou kartu.

Diners Club

Diners Club (Diners Club International) je americkou finanční organizací, která byla založená v roce 1950. Má sídlo v New Yorku a je celosvětově nejstarším provozovatelem mezinárodních platebních karet. Má kreditní karty pro firmy i soukromé osoby, které přinášejí četné výhody, včetně exkluzivního cestovního pojištění.

American Express

American Express Company (Amex) je finanční společností sídlící v New Yorku. Má svou tradici od roku 1850. Kreditní karty jsou rozšířené především v USA, ale oblíbené jsou i u nás.

Vyberete si mezinárodní platební kartu, se kterou budete moci platit po celém světě.

This entry was posted in Kreditní karty, Nákup. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*