Kreditní karty

Kreditní karty jsou hojně využívaným finančním nástrojem. Máte s ním zkušenosti, chystáte se je vyzkoušet, nebo se jim vyhýbáte? Co byste měli vědět o kreditních kartách?

O kreditních kartách

Kreditní karta je platebním nástrojem, který je propojený s revolvingovým úvěrem. Hlavní vlastností revolvingového úvěru je, že se obnovuje, aniž by si klient musel úvěr znovu administrativně zařizovat. Jde o krátkodobý úvěr.

Kreditní karty lidé nejvíce využívají k nákupu zboží a služeb v obchodech. V posledních letech jsou stále oblíbenější nákupy na internetu. Internetové obchody nabízející tuto možnost mají systém plateb zabezpečený. Nehrozí tak žádná rizika.

Používání kreditní karet ocení rovněž lidé, kteří cestují. Nemusí směňovat valuty, což je výhodné při zahraničních platbách.

Kreditní karty a jejich poskytovatelé

Mezi nejpoužívanější kreditní karty u nás patří Visa, American Express, Diners Club, MasterCartd atd.

Kreditní karty nabízí banky i nebankovní společnosti. Konkrétními poskytovateli jsou např. Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Volksbank, UniCredit Bank, mBank, Home Credit, GE Money Multiservis, Credium, Cofidis, Cetelem, Citibank Europe atd.

Kreditní karty jsou u jednotlivých poskytovatelů různě výhodné. Rozdíl je nejen v úrocích, ale i v bezúročném období, bonusech, službách a dalších možnostech kreditních karet.

Kreditní karty přináší svým uživatelům pohotově finanční prostředky, které nemají. Chcete-li, aby pro vás byla kreditní karta výhodná, splácejte úvěr z ní v bezúročném období.

This entry was posted in Kreditní karty. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*