Kreditní karty s cestovním pojištěním

Kreditní karty obsahují mnohé doplňkové služby a další bonusy. Mezi doplňkové služby patří i pojištění před zneužitím karty. Přemýšlejte o tomto pojištění. Mohlo by se vám vyplatit.

Pojištění kreditních karet

Každý majitel kreditní karty by měl dělat maximum pro její zabezpečení před případným zneužitím. I přesto nejsou případy zneužití kreditní karty ojedinělé.

Co s tím? Chcete-li mít jistotu, že v případě zneužití kreditní karty získáte finanční kompenzaci, volte pojištění kreditní karty

Můžete si sjednat různé pojištění platebních karet. Vztahuje se na kreditní, ale i debetní kartu.

Pojištění kreditní karty vás vyjde na několik stovek korun ročně a většinou se platí jednorázově. Konkrétní částka záleží na stupni ochrany karty i na poskytovateli, od kterého máte kreditní kartu.

Při sjednávání pojištění kreditní karty si zjistěte, co konkrétní pojištění zahrnuje. Některé pojistky se vztahuje pouze na ztrátu kreditní karty, ale ne na zneužití použitím PINu. Nejlepší je zvolit pojištění, které se vztahuje na uvedená rizika, ale i na rizika zneužití kreditní karty při internetových transakcí (pokud ji využíváte), ztrátu v důsledku krádeže atd. U některých bank je možné se pojistit i proti finančním nákladům v případě, že vás někdo násilím donutí vybrat peníze u bankomatu. Pojištění je u každého poskytovatele jinak nastavená a zahrnuje různá rizika. Některé subjekty vám nabízí více variant pojištění kreditních karet.

Banky i nebankovní společnosti vám často nabízejí více variant služeb k pojištění kreditní karty proti zneužití. Jaké pojištění kreditní karty zvolíte vy?

This entry was posted in Kreditní karty. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*