Kreditní karty: Bezpečnostní pravidla

Užívání kreditních karet je bezpečné, ale musíte dodržovat určitá bezpečností pravidla. Víte jaká?

Bezpečnostní zásady kreditních karet

Víte, jak zabezpečit svou kreditní kartu proti zneužití? Především v žádném případě nikomu nesdělujte svůj PIN. Nejlepší je, když si ho zapamatujete, a nebudete ho ani nikam psát.

Pokud používáte kreditní kartu k výběrům z bankomatu, rozhlédněte se, zda nikdo váš PIN nemůže odkoukat. Kdyby se vám stalo, že vám bankomat kreditní kartu nevydá zpět, okamžitě ji nechte zablokovat.

Rovněž se doporučuje klientům kreditních karet sledovat personál v obchodu, který s vaší kartou manipuluje. Hlídejte si, aby ke každé platbě byl vyhotovený jen jeden doklad a aby vše sedělo. Nenechávejte zaměstnance s vaší kreditní kartou mimo dohled.

Celkově buďte obezřetní při poskytování čísla vaší kreditní karty při různých platbách. Obezřetnost se vždy vyplatí.

Co dělat při ztrátě kreditní karty

Svou kreditní kartu byste si měli dobře hlídat. Přesto se vám může stát, že ji ztratíte či že vám ji někdo ukradne. Víte, co v takovém případě dělat? V okamžiku, kdy víte či tušíte, že nemáte svou kreditní kartu, informujte o této skutečnosti instituci, u které máte kreditní kartu zřízenou. Tím ji zablokujete. To udělejte telefonicky. Blokace karty se neplatí. Po zablokování už nikdo nemůže kreditní kartu zneužít a dokonce nebudou odečtené ani platby, které se z ní provedly několik hodin před zablokováním. V krátké době po zablokování vaší kreditní karty vám bude na žádost vydána nová karta.

Zacházejte se svými kreditními kartami bezpečně a budete mít jistotu, že se k penězům na nich nedostane nikdo nepovolaný.

This entry was posted in Kreditní karty, Rozdelení kreditních karet. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*