Charge karty

Pokud se zajímáte o kreditní karty, měli byste mít povědomí i o tzv. „charge kartě“. V čem spočívá a v čem se liší od běžné kreditní karty?

O charge kartě

Charge karta je produkt, který je v mnohém velmi podobný klasické kreditní kartě. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma produkty je v tom, že u charge karty dostanete každý měsíc výpis o transakcích na kartě. Musíte ho celý uhradit. Lhůta je zpravidla kolem jednoho měsíce. Některé banky mají delší lhůtu.

Chargové karty pořizují zejména zaměstnavatelé pro své zaměstnance, které vysílají na služební cesty. Pořizují si je i soukromé osoby. Jsou vhodnější spíše pro movitější klientelu.

Výhody a nevýhody charge karty

Charge karty umožňují jejich vlastníkům nákup věcí, na které v daný moment nemají peníze, např. před výplatou, při nenadálém výdaji atd. Majitelé charge karty ji ocení především na zahraničních služebních cestách.

Díky charge kartě budete mít lepší měnový kurz, než kdybyste přistoupili k platbě hotově. Potěší vás, že součástí charge karty je i cestovní pojištění do zahraničí.

Charge karty jsou v poslední době hojně využívané k platbám na internetu. Když nepřekročíte bezúročné období, neplatíte žádné úroky.

Nevýhodu charge karet mohou někteří klienti spatřovat v nemožnosti rozložit dlužnou částku na splátky. Musíte celou dlužnou částku splatit najednou. Charge karty se pojí také s většími náklady. Ty jsou způsobené každoměsíčním vyúčtováním a dalšími náležitostmi.

This entry was posted in Kreditní karty, Rozdelení kreditních karet. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*